Hakkında

İşi, hobisi ve tutkusu yazılım olan biriyim. Programlama dilleri ve teknolojinin dokunduğu birçok şeye ilgi duyarım.

Frontend developer olarak başladığım kariyerimi uzun süredir backend developer olarak devam ettirmekteyim ancak javascript ve css sevdamdan henüz vazgeçmiş değilim. Backend tarafında genelde php ile uğraşsamda kariyerim boyunca python, ruby ve go ile ilgili projelerde yer aldım ve almaya devam ediyorum.

Uzun yıllardır Linux kullanıcısı olduğum ve yine uzun yıllardır bir verimerkezinde çalıştığım için devops alanına da ilgi duyduğumu söylebilirim.

Uzun süredir blog sahibi olsamda 2006 yılında başlayan blog maceramda eski yazılarım hernekadar ilerlemenin bir göstergesi olsada geçmişe bakıp günümüz için gereksiz bir çok bilginin yer aldığını gördüğümde artık yeni bir bloga başlamanın gerektiğine karar verdim ve 2018 yılında yeni bir bloguma başladım. Aramalarımda bile son 2 yıldan sonrasında araştırma yapan biri olarak sanırım mantıklı bir karar olduğunu söylebilirim.

Olaki benimle iletişime geçmek isterseniz https://twitter.com/xuma adresinden bana ulaşabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimi ilgi alanlarımla ilgili her zaman muhabbete açığımdır.

  • Yolo